Alan adınızı şimdi sorgulayın ve tescil edin.

Bir alan adı almakla, yönlendirme, kilitleme, alt isim sunucusu, gelişmiş dns hizmeti gibi özelliklere ücretsiz sahip olursunuz.

.COM alan adınızı 9.79 USD fiyata tescil edin.


Ücretsiz Yönlendirme

Ücretsiz Kilitleme

Ücretsiz E-mail

Gelişmiş DNS Hizmeti

Ürün, hizmet ve fikirlerinizi internete taşıyın.

Rakiplerinizin bir adım önünde olun...
alan adı tescili
Alan Adı Tescili

Com, net, org, com.tr veya sizi en iyi şekilde temsil edecek çok sayıda uzantıdan biriyle isminizi tescil edin. Bizi arayın. 

web site tasarımı
Web Sitesi Tasarımı

İşletmenizi en iyi yansıtacak, mükemmel bir web sitesi tasarımı ve bütün teknik işlerinizi sizin için biz yaparız. Siz işinize odaklanın.

Linux Web Hosting
Hızlı ve Güvenli Hosting

Sunucu mimarisi için tasarlanmış Intel® Xeon® işlemcili sunucularla, yüzlerce kurumsal firmaya ışık hızından hosting hizmeti veriyoruz 

Kurumsal E-mail 

Antispam, antivirüs, heryerden erişebilme özellikleri barındıran kurumsal eposta hizmetimizle kesintisiz bir iletişim elde edersiniz. 

İnternette yer almak bir isim tescil işlemiyle, yani alan adı tescil işlemiyle başlar. 

internet isim tescili web sitenizin internet üzerindeki adresidir. Alan adlarınızı com, net, org gibi onlarca uzantı ile tescil ediyor, bunlar için sunucularımızda hosting açıyor, istediğiniz sayıda adınıza ve personelinize e-mail açıyor, bunların kurulumlarını gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ücretsiz olarak sınırsız destek sunuyoruz.

Nasıl yapılır?

Alan adı, com, net, org gibi uluslararası domain uzantıları belgesiz tescil edilebildiği halde com.tr, net.tr, .org.tr, k12.tr, edu.tr gibi yerel uzantılar bazı belgeler karşılığı tarafından verilmektedir. En çok tercih edilen com alan adıdır. Domain sorgulama için yukarıdaki formu kullanıp, satın almak icin uygun olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Domain sorgulama sonucunda 1 yıllık tescil fiyatlarını da göreceksiniz.

Sitenizi Kurumsal Hosting'e taşıyın

Kurumsal sunucularımızla hızlı ve kesintisiz hizmet alır ve rahat edersiniz. Siteniz sürekli kontrolümüz altında.

E-mail ayarlarınız

iPhone, iPad, Android veya Diğer cihazlar için e-posta ayarlarınızı doğru şekilde yaptınız mı?

Spamdan biz de nefret ediyoruz. 

Sunucularımız güçlü antispam filtrelerine sahiptir. Bu sayede daha az çöp mail alırsınız.

Genel bilgiler;

 • Hangi alan adı benim için uygun?
  Ticari bir şirkete sahipseniz bunun icin en uygun uzantı öncelikle .com yada .com.tr dir. Alan adı uzantıları bunlarla da sınırlı olmayıp info, biz, cc gibi onlarca uzantıda alan adı almak mümkündür.
 • Domain tescil etmek için ne tür belgeler gerekiyor?
  Com alan adı yada net, org, cc, info, ws gibi alan adları için herhangi bir belge gerekmiyor. Ancak firmanız için com.tralan adı tescil edecekseniz firmanızın Ticaret Sicil Gazetesi, yada marka tescil belgesi, belge olarak yeterlidir. Ayrıca adınızsoyadiniz.com.tr alan adını da sadece TC kimliğinizle tescil edebilirsiniz. Uluslararası alan adı tescili online gerçekleşirken, Odtü tarafından verilen alan adları gerekli belgeler bize ulaşdıktan sonra 1 gün içinde tescil edilmektedir.
 • Alan adım var, web sitesi yaptırmak ve email kullanmak istiyorum.
  Alan adınızı (com alan adı, com.tr alan adı vs) daha önce tescil ettirdiyseniz, profesyonel bir görünüme sahip bir web sitesi, piyasadaki görünürlülüğünüzü ve buna bağlı olarak satışlarınızı artıracaktır. Biz, alan adınızın tesciliyle birlikte, bu alan adına bağlı email adreslerinizi açıp bilgisayarlarınıza kurmada yardımcı oluyoruz. Web sitenizin yapımını gerçekleştiriyor ve yayınlanmasını sağlıyoruz.
 • İnternet domain tescil ve hosting hizmetlerimiz T.C. Telekomünikasyon Kurumu İletişim Başkanlığı (TİB) onaylıdır.
  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Yer Sağlayıcı Faaliyet no: 1407
 • Alan adı, IP adresi olarak bilinen bilgisayarların birbirleriyle iletisim kurmalarını sağlayan numerik sistemin kolaylaştırılmış ve akılda kalıcılığını sağlayan kelimelerdir.
 • Web Hosting
  Kurumsal firmaların ihtiyaçlarını biliyoruz. Yazışmaların, tekliflerin, siparişlerin artık internet üzerinden gerçekleştiği günümüzde kesintisiz ve hızlı bir internet hizmeti bir zorunluluktur. Hızlı, sınırsız band genişliği, %99,9 kesintisiz iletişim, kontrol paneli, ister linux, ister windows sunucular...
 • Dilerseniz 10 GB FTP alanı
  Ayrıca büyük dosya transferi yada yedeklemeleriniz için 10 GB kapasiteli FTP hesabı veriyoruz. 
Server windows linux
Multi Porcessor Multi Core işlemcili dedicated veya cloud sunucular

Microsoft Windows Server veya güçlü Debian sunucularla ışık hızında bir hosting hizmetine sahip olursunuz. Hızlı, güvenli, kesintisiz...

Güçlü sunucu ağı

Dedicated ve cloud sunucular
MySQL, SQL database server
E-mail server, Web tabanlı e-mail desteği
Apache ve NginX web server
ISP Control Paneli
Her sunucuda sınırlı sayıda hosting
Anlık limitsiz bant genişliği

Server ve hosting hizmetleri

Bir alan adı sorgulamada neler gerçekleşiyor (wikipedia'dan)?

Bir alan adı sorgusu nasıl yapılır. Mesela http://google.com.tr adresinin IPv4 karşılığı nedir? Bunun için çözümleyici ya da sizin bilgisayarınız Internet'te birkaç yetkili isim sunucularını (name server) gezmek zorundadır. İlk başta " . " sunucularından tr TLD'si için yetkili isim sunucu IP'si bulunur. Bunun IP'si (ki bu IP'nin makina ismi ülkemiz için ns1.metu.edu.tr ya da ns2.metu.edu.tr'dir) alındıktan sonra bu yetkili isim sunucuya "com.tr." alan adını barındıran yetkili isim sunucu IP'si sorulacak ve bu işlem böylece devam edecektir ve sonuç olarak 72.14.221.104 adresini sizin makinanız ya da /etc/resolv.conf dosyanızda bulunan çözümleyicinin Google Türkiye'nin yetkili isim sunucusundan aldığı bilgilere göre belleğinde belli bir müddet tutacaktır. Bu süreye TTL (time to live - yaşam süresi) denir. Bu süre boyunca çözümleyici gerekli bilgileri belleğinde saklayacaktır. DjbDNS için aksi belirtilmezse bu süre 42 dakikadır. Kurulacak göre bu süre 5 saniye de yapılabilir. (Nitekim birden fazla www sunucunuz var ve bunlar arasında döner turnuva kullanarak yük dengelemesi yapmak istersek bu saniye değeri kullanılacaktır).

com : Ticari kuruluşları gösterir.
edu : Eğitim kurumlarını gösterir.
org : Ticari olmayan, hükümete de bağlı bulunmayan kurumları gösterir.
net : Internet omurgası işlevini üstlenen ağları gösterir.
gov : Hükümete bağlı kurumları gösterir.
mil : Askeri kurumları gösterir.
num : Telefon numaralarını bulabileceğiniz yerleri gösterir.
arpa : Ters DNS sorgulaması yapılabilecek yerleri gösterir.
Bualan adlarına yakın zaman önce biz veya tv gibi isimler da eklenmiştir.

Alan adları, ağaç yapısı denilen ve belli bir kurala göre dallanan bir yapıda kullanılmaktadır.

Amerika haricinde, internete baglı olan tüm ülkelerdeki adresler, o ülkenin ISO3166 ülkekodu ile bitmektedir. Türkiye'deki tüm alt alan adresleri, .tr ile bitmektedir. Örneğin; marine.ulakbim.gov.tr adresinde:

tr Türkiye'yi,
gov alt alanın devlet kurumu olduğunu
ulakbim bu devlet kurumunu
marine bu kurumda bulunan bir makineyi göstermektedir.
Ülkelere göre alan adları uzantılarını görmek için tıklayın.

Markanız yada şirketiniz için COM.TR

Com.tr alan adına başvurunuz için Telefonlarımız 0 (212) 222 3801 - 222 1608 - 221 4892. Com.tr alan adı için ticaret sicil gazeteniz yada marka tescil belgeniz hazır ise 1 günde tescil.

com.tr alan adı şirketiniz için
Adres

Şenlikköy Mh. Ekşinar Sk No:49 B Blok D.3 Florya Bakırköy İstanbul TR


Hızlı iletişim

Email: [email protected]
Gsm: +90 (555) 435 96 69
Tel: +90 (212) 222 38 01
Fax: +90 (212) 220 65 80

Bağlantılar
Vergi Bilgileri

Vergi Dairesi: Küçükçekmece
Vergi No: 0910501718 Tic. Sicil No: 700870

Bağlantılar

E-mail Ayarları
Webmail

Etiketler: alan adı, web, hosting, isim tescil, sorgulama, alan adı alma, isim tescili, com alan adı, tr alan adı, com.tr alan adı, türkiye domain, com,tr domain, alan adı kaydı, sorgula, hosting, odtü,web tasarım, domain sorgulama, web alanı,web hosting, ucuz hosting, domain yönlendirme, domain satın alma, isim kaydı